Myšlenkou konference je vytvořit místo pro setkání lidí, které zajímají vizualizace a poskytnout jim dostatek nových podnětů a inspirací, postupů a technologických novinek, aby je návštěva konference posunula v profesním životě kousek dál.

To se nezměnilo ani v druhém roce. První ročník byl neskutečně inspirativní a zajímavým setkáním lidí z různých oborů, dovedl nás tak k tomu, co jsme potřebovali zjistit. Jak to vlastně s těmi vizualizacemi v ČR (a SR) je. Zjištění bylo shrnuto na Vizkon EDU a bude i na dalším ročníku „ostré“ verze konference. Ve vizualizacích je zmatek. Částečně proto, že jsou hodně o vkusu jednotlivce a aktuálním účelu zobrazení, ale také proto, že ať chceme nebo nechceme, máme tu hodně matoucích vlivů. O to víc postrádáme kloudnou platformu pro výměnu zkušeností. To se snažíme napravit.

Proto klademe důraz na různorodost přednášejících, kteří jsou z oborů okolo vizualizací. Kromě samotných vizualizárotů, tak vybíráme i známé osoby ze světa fotografie, architektury, kreslířství a malby, archeologie, filosofie a dalších oborů. Abychom naplnili i praktické požadavky, je na konferenci dostupný podpůrný koutek, kde jsou zástupci SW a HW spojeného s modelováním a vizualizacemi. Snažíme se prostě vytvořit místo, kde se každý doví to, co potřebuje a něco navíc.

Formát konference je vytvořen tak, aby byl dostatek místa pro diskuze, navazování kontaktů a podporu. Přednášky jsou vždy 20 minut po třech kusech a následuje panelová diskuze na cca 30 minut. Poté je vždy 30 minut pauza na probrání filosofických a technických problémů. Součástí konference jsou také občerstvovací chvilky, obědy, večeře a společenský večírek. Minulý rok s cimbálem a VR zážitky. Asi to zkusíme ještě tento rok, ale spojíme to s další zajímavou náplní.

Datum je 15.-16.11.2018, Místo je Humpolec – hotel Fabrika (sál Hliník).

Ondřej Valach