VIZKON EDU
VIZualizace – KONference
4. 4. 2018
FAST VUT Brno – Historická aula

INFORMACE

Vizkon EDU je, po vzoru mateřské konference Vizkon, událostí zaměřenou na téma vizualizací. Klade si za cíl upozornit na fakt, že to co architekt, stavař nebo obecně designer navrhne není pro laickou veřejnost čitelné jinak, než skrze vizualizaci. Proto je třeba se jimi zabývat podrobněji. Jak s tvrobou vizualizací a jejich náplní pracovat je otázka, kterou se na školách zabývá podstatně méně, než by se jí zbývat mělo a to i přes to, že je to mnohdy zásadní prvek budoucího profesního života studentů. To chceme částečně napravit a zveme proto zástupce jak různých škol a univerzit, tak i odborníků na vizualizace, kteří se jimi živí a tvoří je úspěšně každý den. Jde ale taky o to, ukázat praktickou stránku vizualizací a jejich užití v různých situacích, nejen při vyjednávání s klientem.

Konference bude jednodenní, koná se 4. 4. 2018 na FAST VUT, proběhne od 9.00 do 18.00 v místní Aule. Konference je vedena moderátorem formou panelů, vždy s dostatkem času na otázky a interakci publika s přednášejícími. Během konference poběží i platforma pro komunikaci Myia, kterou již znají účastníci listopadového VIZKON 2017, ta dovoluje komunikaci nad rámec klasických dotazů a diskuzí v prostoru vašeho mobilu nebo PC.

Ze vzdělávací sféry se můžete těšit na zástupce VUT v Brně, ČVUT v Praze, zástupce středních škol a následují odborníci, z nich nyní můžeme potvrdit předběžně profesionály z Institutu Visuin, Flying Architecture, Archeologického ústavu AVČR. Další účinkující budeme postupně doplňovat spolu s dalšími detaily.

Součástí konference je i support koutek, který dovolů účastníkům řešit jejich technické problémy v různých SW a HW. Každého trápí nějaký ten SW a HW, poskytnout lidem prostor na podporu různých SW a HW řešení je tedy logickým doplňkem konference. Budete si moci vyzkoušet nejvýkonnější PC sestavy, vyzkoušet profesionální virtuální realitu a ptát se oborníků na CAD, CAM, vizualizační SW jak CPU, tak i GPU typu.

Na konferenci navazuje v tomto přátelském duchu i doprovodný večerní program s ochutnávkou vín, živou hudbou a procházkami virtuální realitou.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Přednášející z mnoha oblastí vizualizací.

Matúš Nedecký

FlyingArchitecture

Vratislav Zíka

VIZarch

Dalibor Dzurilla

visuin

Peter Bednár

Jakub Cígler Architekti

Jiří Mezera

FSv ČVUT v Praze

Helena Novotná

FAST VUT v Brně

Jiří Unger

Archeologický ústav AVČR

Jan Vondrák

Mjölk

Richard Loskot

FUA TUL

PROGRAM

Změna programu vyhrazena.

Panel 1 / Vizualizace ve výuce / 9.00 – 11.15 / Helena Novotná (VUT), Jiří Mezera (ČVUT),  (FA ČVUT)

Panel 2 / Vizualizace ve výuce / 11.45 – 13.25 / Ricahrd Loskot (FUA TUL), SPŠ Stavební Kudelova Brno,  SPŠ Ostrava

Panel 3 / Vizualizace v praxi / 14.25 – 16.05 / Jiří Unger (Archeologický ústav), Jan Vondrák (Mjölk), Dalibor​ Dzurilla a Petra​ Dz. Kříčková (Visuin)

Panel 4 / Vizualizace v praxi / 16.35 – 18.30 / Matúš Nedecký (Flying architecture), Peter Bednár (Jakub Cígler Architekti), možná příjde i Vratislav Zíka (VizArch)

Panel 5 / Společenský večer/ 18:30 – …  / Živá hudba, ochutnávka vín od vinaře Herůfka, procházka virtuální realitou v produkci FAST VUT

ZÓNA PODPORY

Na konferenci budou po celou dobu k dispozici odborní zástupci řady aplikací z oblasti vizualizací pro vaše dotazy.

?

Další produkty budeme postupně přidávat.

KDY

Konference je jednodenní.

}

4. 4. 2018

středa

KDE

Konference se uskuteční na FAST VUT Brno.

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

FAKULTA STAVEBNÍ

Budova A – Historická aula (A203)

Veveří 331/95
602 00  Brno
Česká republika

http://www.fce.vutbr.cz/

Hotel Jehla na Vysočině

Kovářova 214/4, Žďár n. Sázavou, 591 01

ORGANIZÁTOŘI

Organizátoři konference.

Ondřej Valach

lumiartsoft

Nina Třísková

lumiartsoft

Jindřich Woytela

lumiartsoft / FAST VUT Brno

Jiří Mezera

FSv ČVUT v Praze